CZ

 | 

EN

 

Profil firmy

Společnost NEDFORM s.r.o. byla založena roku 1997. Od svého počátku se firma etabluje na trhu jako výrobce forem pro sklářský průmysl. Ve svém sídle ve Valašském Meziříčí jsme postupně vybudovali velice moderní výrobu vybavenou kvalitním strojním parkem a týmem zkušených odborníků. Její specializace je zejména na výrobu kusových či malosériových forem pro lisovací technologie strojního zpracování skla. Mezi prvními zákazníky, s nimiž spolupráce probíhá až do současnosti, byly významné české sklárny jako jsou KAVALIERGLASS Sázava, CRYSTALITE Světlá nad Sázavou či Bohemia Jihlava. Naše společnost nabízí nejenom zakázkovou výrobu forem, ale také kompletní servis s výrobou spojený. Jedná se zejména o spolupráci při návrhu konstrukce formy či softwarové 3D modelování, třeba jen na základě 2D návrhu výsledného skleněného výrobku. Jako samozřejmost považujeme předkládání výstupních protokolů z měřícího 3 osého stroje. Bylo jen logickým vyústěním snahy managementu o neustálé zlepšování kvality výrobního procesu, když v roce 2005 naše firma získala certifikát systému managementu jakosti ISO 9001:2000, který pravidelnými audity obhajuje do současnosti.

Jelikož neustále dbáme o rozvoj našich možností nabízet zákazníkovi širší a širší spektrum výrobků a služeb, pustili jsme se od roku 2011 do budování nové výrobní kapacity na výrobu forem pro foukací a lisofoukací technologie strojního zpracování skla. Tím jsme rozšířili nabídku pro stávající zákazníky - výrobce domácenského užitkového skla a zároveň se dostáváme do nového sklářské odvětví - mezi výrobce obalového skla. K našim prvním zákazníkům patří Sklárny Morávia Úsobrno z ČR, Glass mould factory a Vetreria di Borgonovo z Itálie, ruští zákazníci Vladimirskij centr stekla i tary či Steklosnabženie. Úspěšně se rozvíjí spolupráce se sklárnami ze skupiny Saint Gobain a Vetropack.

Současně se od dubna 2009 začala psát samostatná kapitola nové odnože výrobního programu společnosti NEDFORM s.r.o. V tomto období naše společnost převzala od Skláren Kavalier produkci laboratorních přístrojů a pomůcek, chemické detekce, hořáků a nerezových doplňků, která byla umístěna v závodě ve Voticích. Sortiment této výroby, který má dodnes řadu zákazníků, však nebyl řadu let inovován. Připravujeme proto řadu modernizací stávajících laboratorních přístrojů (třepačky, vodní lázně, destilační přístroje atd.) a jejich rozšíření o další druhy (lyofilizátory, rotační vakuové odparky). Rovněž v oblasti detekcí chystáme rozšíření sortimentu. V oblasti nerezových doplňků několik let patříme k dodavatelům čajových nerezových filtrů a nerezových pístů do kávovarů pro koncového zákazníka, kterým je obchodní řetězec IKEA. V roce 2013 jsme kompletní „votickou" výrobu přestěhovali do nových prostor v Benešově u Prahy, kde můžeme výhodněji uskutečnit naše rozvojové plány.

 

webmail